مصاحبه روزنامه مردم سالاری با مدیر عامل شـرکت فولادیار کوروش

مصاحبه روزنامه مردم سالاری با آرش مرعشی

شـرکت فولادیار کوروش در حال پیاده‌سـازی طرح توسـعه برای تولید انواع پروفیل با ظرفیت سـالیانه 180 هزار تن

مدیرعامل شرکت فولادیار کوروش در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان درخصوص فعالیت‌های شرکت خود گفت: شرکت ما تولیدکننده انواع مصنوعات فلزی است که به عنوان مواد اولیه جهت سقف، دیوار، نما و سایر قسمت‌ها در صنعت ساختمان به کار می‌رود.
آرش مرعشی هدف از شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان را معرفی محصولات این شرکت به مشتریان و سایر فعالین صنعت ساختمان ذکر کرد و گفت: نمایشگاه صنعت ساختمان 1400 فرصت خوبی شد که فعالین صنعت ساختمان از محصولات تولیدی یکدیگر مطلع و با یکدیگر آشنا بشوند و همچنین مشتریان از توانایی شرکت‌ها مطلع گردند.
وی همچنین درخصوص طرح توسعه در دست اقدام این شرکت گفت: شرکت فولادیار کوروش در حال پیاده‌سازی طرح توسعه برای تولید انواع پروفیل از ورق‌های گرم، سرد و گالوانیزه فولادی به ظرفیت سالیانه 180 هزار تن می‌باشد. وی ادامه داد: زیرساخت‌های ابنیه و تأسیساتی این طرح آماده می‌باشد و منتظر آماده شدن خطوط تولید اروپایی خریداری شده و نصب آن‌ها هستیم و امیدواریم در سال 1401 این طرح توسعه به بهره‌برداری برسد که زمینه برای اشتغال 100 نفر نیروی کار جدید در این شرکت و ورود به بازار‌های صادراتی محصولات تولیدی فراهم گردد.
مدیرعامل شرکت فولادیار کوروش گفت: محصولات ساختمانی که شرکت ما عرضه می‌کند شامل سقف برای سوله‌های صنعتی، کشاورزی و دامپروری، عرشه‌های فولادی به عنوان سقف طبقات در ساختمان‌های بلند مرتبه و همچنین مصنوعات فلزی به کار رفته در سیستم‌های الکتریکی و تهویه ساختمان شامل تابلوهای برق، رایزر‌ها، کانال‌های هوارسانی و برج‌های خنک‌کننده است.
وی ادامه داد: سایر محصولات ما شامل ورق‌های رنگی به طرح سفال برای به‌کارگیری در ساختمان‌ها و ویلا‌ها در شمال کشور و مناطق ییلاقی و همچنین بخشی از تولیدات ما در سقف‌های کاذب و نماهای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی بزرگترین خواسته از دولت جدید را اقدام برای ثبات اقتصادی دانست و گفت: در واقع رشد اقتصادی در شرایط ثبات اقتصادی و روشن بودن افق آینده برای سرمایه‌گذاری و تولید تحقق پیدا می‌کند. وی همچنین کنترل نوسانات نرخ ارز و قیمت‌های مواد اولیه را از دیگر دغدغه‌های تولیدکنندگان برشمرد.
مرعشی درخصوص قطعی برق و تأثیر آن بر روند کاری خود گفت: در تیر و مرداد ماه امسال قطعی برق سبب کاهش تولید فولاد در کشور و اختلال در تأمین مواد اولیه ما شد و این اختلال سبب افزایش کاذب قیمت مواد اولیه و به‌تبع آن محصولات ما گردید.
وی درخصوص تأمین مواد اولیه از بورس کالا گفت: در یک سال و نیم گذشته شرکت‌های تولیدکننده فولاد موظف شدند محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند و این اتفاق مثبتی بود ولی برخی از قوانین دست و پا گیر نظیر محدودیت‌های خرید و همچنین محدودیت عرضه برخی از تولید کنندگان در بورس کالا سبب بروز مشکلاتی بوده است.
وی ادامه داد: باید دقت نظر لازم درخصوص شیوه‌نامه لحاظ شود و همانطور که در برنامه‌های وزیر صمت جدید می‌باشد از قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره فولاد خودداری گردد و تمرکز را بر روی عرضه و تقاضا معطوف بکنند و با تنظیم عرضه ثبات را به قیمت‌ها و صنعت فولاد بازگردانند.
وی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل قیمت‌گذاری سنگ‌آهن و سایر مواد اولیه به صورت دستوری باعث شده سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی فولاد کمتر باشد و بیم از مشکلات تأمین مواد اولیه در آینده برای کل صنعت فولاد کشور وجود داشته باشد.
وی گفت: به نظرم قیمت‌ها باید در کل زنجیره ارزش صنعت فولاد کشور از مواد اولیه تا محصولات نهایی متناسب با قیمت جهانی باشد تا کل زنجیره بتواند رشد و پیشرفت پایدار داشته باشد و بتوانیم به هدف تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور و همچنین صادرات محصولات فولادی نهایی در آینده‌ای نزدیک دست پیدا بکنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن